Hosanna, Hosanna – Witaj Jezu!

Pobożnym i pięknym akcentem rozpoczynamy Wielki Tydzień.
W naszej parafii – Droga Krzyżowa przez wioskę – godz. 18.00 w kościele fatimskim z wielkim, ciężkim opalonym krzyżem. Rozpoczynamy i kończymy w zabytkowym kościele. Bardzo, ale to bardzo zachęcamy!
Zabieramy świece, lampiony, ubieramy odblaski. Młodych prosimy przygotujcie pochodnie (Jacek, Michał, Artur), będziecie iść przy krzyżu, rozświetlając drogę Panu.
Już teraz Państwu Dagmarze i Tomaszowi Dżuła dziękujemy za inicjatywę.

Serdecznie prosimy, przeżyjmy ten Wielki Tydzień godnie, pobożnie. Te 3 święte dni, tak jak kiedyś przystało na ludzi wierzących. Nie planujmy nadzwyczajnych prac – odetchnijmy „Bożym Duchem”.

Kapłani dzisiaj spowiadamy od godz. 18.00 do 20.00 w Rzepienniku Suchym.
Poniedziałek – Binarowa
Wtorek – Biecz Klasztor
Środa – Biecz Fara
U nas jeszcze Spowiedź Święta we wtorek i środę od godz. 19.00 do 21.00

Wielki Tydzień

Wielki Czwartek

Sitnica godz. 17.00
Rożnowice godz. 19.00
Obowiązkowo przychodzą do pierwszych ławek dzieci, które przygotowują się do I Komunii Świętej.
Jednak zachęcamy na tę Wieczerze Pańską wszystkich Parafian!

Wielki Piątek

Tradycyjne drogi krzyżowe:

• Sitnica – godz. 9.00
  • Rożnowice godz. 10.00
  • Rożnowice godz. 21.00 do kamiennych stacji, prowadzi KSM z pochodniami.

Serdecznie zapraszamy!

Po południu:

• Sitnica godz. 17.00
  • Rożnowice godz. 19.00

Serdecznie prosimy, przyjdźcie – Jezus czeka.
Bardzo prosimy również o porządki przy krzyżach, figurach, kapliczkach na terenie całej naszej parafii oraz porządki na cmentarzach.
Kochani Parafianie, to są Wielkie Święta – pokażmy, że jesteśmy parafią wierzącą.
Prosimy kochane dzięki, młodzieży, przyjdźcie do Pana Jezusa i Matki Bolesnej.

Wielka Sobota

Święcenie pokarmu

Rożnowice:

• 8.00 (adoracja Grobu Pańskiego dla starszych)
  • 9.30 (adoracja dla KSM i młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania – czuwa Ks. Mirek)
  • 11.00 ostatnie święcenie i adoracja dla małych dzieci
  • 11.30 święcenie w remizie w Racławicach – Ks. Stanisław Pałka

Sitnica

• 9.00 (adoracja dla ogółu)
  • 10.30 (adoracja dla ogółu)

Bugaj

• 11.00 święcenie pokarmu (Bugaj remiza)

Jest tyle dogodnych miejsc do święcenia pokarmów, że godz. 11.30 zostawiamy kościoły wolne do dekoracji i przemycia.

Po południu

• Sitnica – godz. 17.00
  • Rożnowice – godz. 19.00

W Wielką Sobotę przynosimy świece chrzcielne, gromnice, lampiony fatimskie.
Kochani Parafianie, w tym świecie niewiary, pokażmy, że WIERZYMY!

Rezurekcja

• Rożnowice – godz. 6.00
  • Sitnica – godz. 8.00

Potem Msze Święte tak jak w niedzielę!

Braci Strażaków prosimy o wartę honorową przy Grobie Pańskim oraz obstawę procesji – jak tradycyjnie.

Odwiedziny chorych

• Rożnowice – wtorek od godz. 14.00
  • Racławice – środa od godz. 14.00
  • Bugaj – Wielki Czwartek – od godz. 9.00 i dokończenie tam gdzie ksiądz jeszcze nie był.
  • Sitnica – Wielki Czwartek od godz. 9.00 – prosimy o pojazd i świętą cierpliwość – Kapłani do Wszystkich w tych wielkich świętych dniach dojadą…

Wyjazd na spotkanie z Ks. Biskupem

Dzisiaj o godz. 12.40 wyjazd bierzmowanych do Gorlic na spotkanie z Ks. Biskupem.

Szkolny wolontariat

Na prośbę i po przemyśleniu z naszym szkolnym Wolontariatem na rzecz rodzin w Aleppo w Syrii, bardzo serdecznie dziękujemy za ostatnią ofiarę zebraną do puszek – prawie 2 tys. złotych.
Ponieważ teraz mieliście dużo wydatków świątecznych, dlatego damy spokój w Święta ale w maju będziemy prosić o ofiary. Prosimy o świętą cierpliwość i zrozumienie.