Boże Ciało

Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Jest to jedno z głównych świat obchodzonych w Kościele Katolickim. Choć świadomość niezwykłego cudu przemiany konsekrowanego chleba i wina w rzeczywiste Ciało i Krew Chrystusa towarzyszyła wiernym od początku chrześcijaństwa, jednak trzeba było czekać aż dziesięć stuleci zanim zewnętrzne przejawy tego kultu powstały i zadomowiły się w kościele katolickim.

W naszej parafii podczas uroczystej Mszy Świętej obchodziliśmy również rocznicę przystąpienia dzieci do Pierwszej Komunii Świętej.