Grono ministrantów i lektorów poszerzone...

ministranci i lektorzy

W dniu 6 IV 2014 podczas uroczystej Mszy Świętej nasza wspólnota Liturgicznej Służby Ołtarza wzbogaciła się o nowych członków. Po odpowiednim przygotowaniu liturgicznym i duchowym do grona ministrantów zostało włączonych 4 kandydatów. Jednocześnie do grona lektorów, po odbyciu formacji liturgicznej, biblijnej i duchowej, przyjętych zostało 4 ministrantów. Nowym ministrantom i lektorom do pełnienia posługi błogosławieństwa udzielił nasz Ksiądz Moderator Paweł Sikora.
Młodych chłopców, którzy pragną służyć przy Chrystusowym Ołtarzu otaczajmy naszą modlitwą.

Czuwanie modlitewne Liturgicznej Służby Ołtarza.

logo LSOSerdecznie zapraszamy na czuwanie dla LSO południowej części diecezji, które odbędzie się 19 kwietnia od godz. 19:00 do 21:00. Jest to już drugie czuwanie tego typu. Zapraszamy Księży Moderatorów, Animatorów i ministrantów. Proponujemy aby zabrać z parafii większe grupy ministranckie i zorganizować dojazd do Rożnowic. Bliższych informacji udziela an. Robert Firek (692962505/facebook), an. Mateusz Łachmanek (tel. 794 419 803).

Dla osób mieszkających przy trasie Rożnowice-Gorlice, proponujemy dojazd autobusami kursowymi.
Gorlice 18:05 -> Biecz 18:32 -> Rożnowice 18:50
Rożnowice 21:07 -> Biecz 21:23 -> Gorlice 21:48

Plan czuwania

• Najświętsza Ofiara
  • Pantomima (KSM Rożnowice)
  • Czuwanie "10 zasad Ministranta"

Msza Krzyżma Świętego

Msza krzyżma świętego, nazywana również mszą olejów, jest sprawowana w Wielki Czwartek przed południem przez biskupa w katedrze, gdzie gromadzą się kapłani z całej diecezji, aby sprawować liturgię razem ze swoim ordynariuszem. W czasie tej mszy świętej biskup błogosławi oleje chorych i katechumenów oraz poświęca krzyżmo. Liturgiczna Służba Ołtarza Rożnowic wraz ze Święcanami, pojechała na tą Mszę Świętą do Rzeszowa, aby wraz z ministrantami z całej diecezji przeżywać swoje patronalne święto. Po zakończeniu liturgii, udaliśmy się zwiedzać Instytut Teologiczno-Patronalny, czyli nowy budynek Wyższego Seminarium Duchownego w Rzeszowie.

Wielki Czwartek to dzień ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa. Módlmy się za księży, zakonników oraz siostry zakonne o potrzebne łaski i siłę do prowadzenia tej ważnej posługi, ale i również o nowe święte powołania kapłańskie.[Galeria]

Czuwanie modlitewne LSO - Lipinki 22 marca 2013

Południowa część diecezji rzeszowskiej często boryka się z problemem dojazdu na różnego rodzaju czuwania oraz dni skupienia. Wychodzimy z inicjatywą organizacji czuwań modlitewnych dla tego regionu. Dlatego już w piątek 22 marca zapraszamy wszystkich chętnych duszpasterzy, animatorów, lektorów i ministrantów na czuwanie w Sanktuarium Wniebowzięcia NMP w Lipinkach. Startujemy o 19:00, przewidywane zakończenie ok. 21:00.

Plan czuwania:

• Droga Krzyżowa z inscenizacją KSMu z Lipinek
  • Eucharystia wraz z konferencją na temat Wielkiego Tygodnia
  • Wspólna modlitwa i zawierzenie LSO Matce Bożej Lipińskiej
  • Apel Jasnogórski

To pierwsze tego typu czuwanie dla południowej części diecezji.
Zapraszamy wszystkich serdecznie.

Do zobaczenia w piątek