wtorek, luty 20, 2018

Msza Krzyżma Świętego

Msza krzyżma świętego, nazywana również mszą olejów, jest sprawowana w Wielki Czwartek przed południem przez biskupa w katedrze, gdzie gromadzą się kapłani z całej diecezji, aby sprawować liturgię razem ze swoim ordynariuszem. W czasie tej mszy świętej biskup błogosławi oleje chorych i katechumenów oraz poświęca krzyżmo. Liturgiczna Służba Ołtarza Rożnowic wraz ze Święcanami, pojechała na tą Mszę Świętą do Rzeszowa, aby wraz z ministrantami z całej diecezji przeżywać swoje patronalne święto. Po zakończeniu liturgii, udaliśmy się zwiedzać Instytut Teologiczno-Patronalny, czyli nowy budynek Wyższego Seminarium Duchownego w Rzeszowie.

Wielki Czwartek to dzień ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa. Módlmy się za księży, zakonników oraz siostry zakonne o potrzebne łaski i siłę do prowadzenia tej ważnej posługi, ale i również o nowe święte powołania kapłańskie.[Galeria]