BAL WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

Wierzymy w świętych obcowanie- dlatego też, 29 października, we wtorkowe popołudnie w rożnowickiej szkole pojawili się „mali święci”-dzieci ucharakteryzowane na wybranego świętego lub błogosławionego.Bal prowadzili wolontariusze, przebrani w świętych nauczyciele, ksiądz Mirosław.Po wspólnej modlitwie różańcowej, zebrani oglądali prezentację multimedialną przygotowaną przez diakona Roberta o wybranych Świętych z bardzo ciekawym zakończeniem -pustym slajdem ,na którym może każdy z nas umieścić swoje zdjęcie profilowe i dołączyć do ich grona.W  korowodzie Świętych, Błogosławionych i towarzyszących Aniołów można było rozpoznać m.in. Jana Pawła II, Jerzego Popiełuszkę, Faustynę Kowalską, Andrzeja Apostoła, Bartłomieja, Jadwigę Królową, Józefa, Szymona, Barbarę, Elżbietę, Krystynę, Karolinę Kózkównę, Matkę Teresę, Jerzego, Floriana, Franciszka, Maksymiliana Marię Kolbe, Natalię Tułasiewicz –osoby, których życie było przepełnione nie tylko modlitwą, ale również służbą drugiemu człowiekowi.Oczywiście nie zabrakło również śpiewu i zabaw przy piosenkach zespołów dziecięcych np. Arka Noego. 

Radością napawa fakt, że rodzice naszej parafii podejmują trud wychowania swoich dzieci , poprzez szukanie autorytetów i przykładów życia chrześcijańskiego, a nie ulegają modzie utożsamiania się z postaciami fikcyjnymi, demonicznymi.Za rok spotykamy się na kolejnym balu.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Logo