Parafia Rożnowice

Szukaj
Close this search box.

Liturgiczna Służba Ołtarza

Służba liturgiczna ołtarza to wspólnota pragnąca być blisko ołtarza, który jest symbolem Chrystusa, Jego ofiary i darów.

Liturgia bowiem, jak i zresztą Objawienie chrześcijańskie, ma wewnętrzny związek z pięknem: jest veritatis splendor, blaskiem prawdy

Niezwykle ważne jest, by znaki czynione podczas liturgii były czytelne dla zgromadzenia wiernych. Dlatego też, służba liturgiczna dba o każdy gest i najdrobniejszy szczegół, które razem składają się w sens symboliczny i uwydatniają piękno złożoności liturgii.

Chcesz włączyć się w służbę liturgiczną przy ołtarzu?

Liturgiczna Służba Ołtarza zaprasza wszystkie chętne osoby: chłopców, którzy przystąpili do pierwszej komunii świętej oraz tych, którzy kiedyś służyli już jako ministranci lub lektorzy, a także tych, którzy nigdy nie mieli takiej okazji. Nic straconego – wszystko można nadrobić i po krótkim przygotowaniu podjąć posługę. Zapraszamy wszystkich, którzy swoją obecnością i czynnym zaangażowaniem chcą przyczynić się do godnego i pięknego przebiegu liturgii, a tym samym być bliżej Chrystusa. Jak czytamy w soborowej Konstytucji o liturgii świętej (KL7): „Chrystus jest obecny zawsze w swoim Kościele, zwłaszcza w czynnościach liturgicznych”. Wbrew pozorom nie jest to zadanie dla „małych chłopców”, ale funkcja, którą każdy dorosły mężczyzna może świadomie podjąć i dzięki której może spełniać jedno z wielu zadań w Kościele.

Opiekun duchowy: ks. Mirosław Dziadosz

Powiązane posty

Logo