Parafia Rożnowice

Szukaj
Close this search box.

Kromer Festival Biecz. Kultura I Rzeczypospolitej

Telewizja Polska oraz Burmistrz Biecza serdecznie zapraszają wszystkich Mieszkańców Gminy Biecz
na festiwal muzyki dawnej Kromer Festival Biecz. Kultura I Rzeczypospolitej, który odbędzie się w dniach 27 – 30 lipca 2023 roku.

Tegoroczna edycja współorganizowana jest przez Telewizję Polską, co w sposób znaczący wzbogaciło Festvial o dodatkowe koncerty i wydarzenia plenerowe – tzw. Biecki City Break, które odbywać się będą na bieckim rynku, Placu bpa. Kromera, deptaku nad rzeką Ropą, Muzeum Ziemi Bieckiej oraz w Kinie Farys.
Patronami Honorowymi wydarzenia są Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda oraz Biskup Rzeszowski ks. Jan Wątroba.

Motywem przewodnim tegorocznego festiwalu jest Przymierze. Podczas koncertów wystąpią artyści polscy i zagraniczni. Koncerty odbywać się będą w Kolegiacie pw. Bożego Ciała w Bieczu oraz w Kościele pw. św. Michała Archanioła w Binarowej. Na wszystkie wydarzenia wstęp jest wolny.
W związku z planowanymi wydarzeniami, Rynek w Bieczu zostanie wyłączony z ruchu drogowego na okres festiwalu. Zmiana organizacji ruchu oraz informacja zawierając tymczasowe miejsca parkingowe dostępna będzie na stronie internetowej urzędu.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Logo