Nowe obostrzenia w kościołach!!!

W związku z wprowadzonymi przez rząd nowymi restrykcjami dotyczącymi dopuszczalnej liczby wiernych w kościele (od najbliższej soboty 27 marca br. do piątku 9 kwietnia br. nowa norma wynosi 1 wierny na 20 metrów kwadratowych powierzchni) prosimy o umożliwienie wiernym udziału zwłaszcza w nabożeństwach Wielkiego Tygodnia za pośrednictwem transmisji on-line. Bardzo prosimy o odpowiedzialne zachowanie wiernych i duszpasterzy, aby nie narażać siebie i innych na zakażenie.

Przypominamy, że nadal obowiązuje dyspensa od obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej w niedziele i święta nakazane, której Biskup Rzeszowski udzielił wszystkim wiernym w dniu 5 listopada 2020 r. ze względu na sytuację epidemiczną i wprowadzone limity dotyczące liczby wiernych w świątyniach. Dyspensa ta jest przywilejem a nie prawnym obowiązkiem.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Logo