Parafia Rożnowice

Szukaj
Close this search box.

Pieszo… na Jasną Górę!

4 sierpnie 2019 roku wyruszyła już po raz 42. Piesza Pielgrzymka z Rzeszowa na Jasną Górę. Pielgrzymka to oprócz 10 dni marszu, bąbli na nogach i wysiłku fizycznego, czas rekolekcji w drodze. Całe życie człowieka jest swego rodzaju pielgrzymką rozpoczętą w chwili poczęcia i zmierzającą do życia wiecznego. Wyruszenie na pielgrzymi szlak to odważny krok do konfrontacji z samym sobą, z prawda o sobie, o swojej słabości i o miłości Pana Boga. Pielgrzymowanie jest jednak słodkim trudem bo celem jest dom naszej Mamy na Jasnej Górze. Tam wszystko staje się piękne, proste i przemienione.

W tym roku z Pielgrzymką  rzeszowską kroczyło 6 naszych parafian w dwóch grupach: bł. Karoliny i św. Barbary. Przewodnikiem tej drugiej był nasz rodak ks. Paweł Gąsior. Pielgrzymi rozpoczęli swoje wędrowanie Mszą Świętą przed kościołem farnym w Rzeszowie. Codzienne przemierzali około 25-30 km, aby 13 sierpnia dotrzeć przed tron Matki Bożej. Pielgrzymom towarzyszyło hasło: „Musicie być mocni.” W pątniczym trudzie i modlitwie polecali intencje Kościoła, Ojca Świętego i swoje osobiste. Nasi parafianie modlili się również za całą parafię, księży duszpasterzy, wiernych, rodziny i o nowe powołania z naszej parafii do służby w Kościele.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Logo