Odpust ku czci św. Anny

26 lipca o godzinie 11:00 odbył się tradycyjny odpust ku czci św. Anny – patronki naszej. Sumę odpustową w gronie licznych kapłanów odprawił ks. Prałat katedralny – Tarnowa Józef Bubula – emerytowany proboszcz, budowniczy kościoła w Rzepienniku Suchym. Obecnie ks. Józef przebywa w parafii Laskowa. Kazanie odpustowe wygłosił ks. Tomasz Gałuszka – sędzia Sądu Biskupiego w Rzeszowie. Główna myśl to rodzina silna Bogiem i z takiej rodziny wyszedł nasz czcigodny jubilat z pięknej górskiej krainy – Tymbark na limanowszczyźnie. Dodatkowo kaznodzieja w przystępny sposób wyjaśnił: ” co to są odpusty?” Powyższa uroczystość zakończyła się piękną procesją, a potem smacznym obiadem – dzięki kochanym, ofiarnym parafianom. Wszystkim za wszelkie dobro wielkie Bóg zapłać!

Z kapłańskim pozdrowieniem ks. Stanisław – proboszcz

Facebook
Twitter
LinkedIn
Logo