Parafia Rożnowice

Szukaj
Close this search box.

Uroczystość Bożego Ciała

Dnia 30 maja 2024 roku, w naszej parafii odbyła się uroczysta procesja Bożego Ciała, która zgromadziła licznych wiernych, pragnących uczcić Najświętszy Sakrament. Było to wyjątkowe wydarzenie, które w sposób szczególny zaangażowało dzieci, młodzież oraz ich rodziców.

Udział Dzieci Komunijnych i Rocznicowych

W procesji wzięły udział dzieci, które niedawno przystąpiły do pierwszej komunii świętej. Był to dla nich szczególny czas, pełen radości i duchowego przeżycia. Również dzieci, które rok temu przyjęły pierwszy raz Jezusa w Eucharystii, obchodziły swoją rocznicę, co dodatkowo uświetniło dzisiejsze uroczystości.

Przygotowanie Ołtarzy

Procesja Bożego Ciała tradycyjnie prowadziła do czterech pięknie udekorowanych ołtarzy. Dwa z nich zostały przygotowane przez dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami, a dwa kolejne przez młodzież, która w tym roku przystąpiła do Sakramentu Bierzmowania, również przy wsparciu rodziców. Każdy z ołtarzy był unikalny i pełen symboliki, co stanowiło owoc wspólnej pracy i zaangażowania całych rodzin.

Uroczysty Przemarsz

Podczas procesji mali chłopcy dzwonili dzwoneczkami, a dziewczynki sypały kwiaty przed monstrancją, co dodało uroku i symbolicznego znaczenia całemu wydarzeniu. Wierni, idąc za Najświętszym Sakramentem, oddawali cześć Jezusowi obecnemu w Eucharystii, modląc się i śpiewając pieśni religijne.

Znaczenie Uroczystości

Uroczystość Bożego Ciała jest ważnym świętem w kalendarzu liturgicznym, które przypomina nam o realnej obecności Jezusa Chrystusa w Eucharystii. Dzisiejsza procesja była nie tylko wyrazem wiary, ale także okazją do wspólnotowego przeżycia tego ważnego momentu w życiu parafii.

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w przygotowaniach i uczestnictwie w procesji. Szczególne podziękowania kierujemy do dzieci i młodzieży oraz ich rodziców, którzy swoją pracą i zaangażowaniem przyczynili się do uświetnienia tegorocznej uroczystości, druhnom i druhom strażakom, dziewczętom, które niosły figurkę Maryi oraz Paniom od Serca Jezusowego – Stokrotne Bóg Zapłać.

Niech Boże Ciało przyniesie obfite łaski każdemu z nas i umocni naszą wiarę. Zapraszamy do dalszego uczestnictwa w życiu naszej parafii i kolejnych wydarzeniach, które będą okazją do wspólnego przeżywania wiary.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Logo