Parafia Rożnowice

Szukaj
Close this search box.

Gaude Mater Polonia – I Przegląd Pieśni Maryjnej

W niedzielę 26 maja, o godzinie 16:30, odbył się pierwszy przegląd pieśni maryjnej pod tytułem „Gaude Mater Polonia”. Wydarzenie to zapoczątkowało cykliczne przeglądy pieśni maryjnej „Gaude Mater”. Było to niezwykłe wydarzenie, w którym wzięli udział znamienici goście: Burmistrz Gminy Biecz Mirosław Wędrychowicz, Przewodniczący Rady Miejskiej w Bieczu Grzegorz Nosal oraz Wójt Gminy Moszczenica Jerzy Wałęga, radni gminy Biecz oraz powiatu gorlickiego.

Konferansjerem tego wyjątkowego spotkania była pani Joanna Brach, przewodnicząca Ośrodka Kultury i Biblioteki w Moszczenicy. Na scenie zaprezentowały się chóry: „Małopolanie” z Moszczenicy pod dyrygenturą pani Wandy Godek, chór „Cantate Deo” z Bobowej pod dyrygenturą siostry Wojciechy Tarnawskiej, chór „Oremus Cantans” z Ołpin pod dyrygenturą pani Barbary Gogola, Męski Zespół Wokalny Bel Canto z Łużnej pod dyrygenturą pana Jana Wypaska oraz chór „Fatima” pod dyrygenturą Andrzeja Prokopa.

Każdy z chórów przygotował dwie pieśni, które zebrani słuchacze przyjęli z wielkim uznaniem. Na zakończenie wszyscy artyści wspólnie zaśpiewali pieśń „Gaude Mater Polonia”, co stanowiło kulminacyjny punkt przeglądu. Warto podkreślić, że przegląd pieśni maryjnej zbiegł się z obchodami Dnia Matki w Polsce, co nadało wydarzeniu dodatkowego, emocjonalnego wymiaru.

Ksiądz proboszcz Stanisław Pałka podczas swojego wystąpienia podkreślił, jak piękną modlitwą jest śpiew i ofiarował ją za wszystkie mamy – zarówno te, które są z nami, jak i te, które już odeszły. Był to czas refleksji, zadumy i modlitwy, który poruszył serca wszystkich obecnych.

Organizatorem i pomysłodawcą tego przedsięwzięcia byli Andrzej Prokop oraz chór „Fatima”. Wydarzenie zakończyło się uroczystym wręczeniem pamiątkowych statuetek wszystkim uczestnikom przez Burmistrza Biecza, Mirosława Wędrychowicza. Burmistrz wyraził nadzieję, że ten przegląd jest początkiem nowej, pięknej tradycji, która będzie kontynuowana w przyszłych latach.

Pierwszy Przegląd Pieśni Maryjnej „Gaude Mater Polonia” był wydarzeniem pełnym duchowej głębi, które na długo pozostanie w pamięci jego uczestników. Wszyscy z niecierpliwością czekają na kolejne edycje, by móc ponownie przeżywać tę niezwykłą atmosferę wspólnego śpiewu i modlitwy.

Transmisja wydarzenia

Foto relacja

Zdjęcia w wysokiej rozdzielczości można pobrać: Gaude-Mater-Zdjęcia

Logo