Parafia Rożnowice

Szukaj
Close this search box.

Zakończenie Strażackich Rekolekcji

W dniach 21-23 marca 2024 roku, nasza parafia w Rożnowicach miała zaszczyt gościć strażaków z całego dekanatu bieckiego na wyjątkowych rekolekcjach wielkopostnych. To czas głębokiej refleksji i duchowego wsparcia dla tych, którzy na co dzień stawiają czoła niebezpieczeństwom, służąc innym swoją odwagą i poświęceniem.

Pierwszy dzień: Przymierze z Bogiem

Rekolekcje rozpoczęły się przypomnieniem o znaczeniu słowa „przymierze” i o tym, jak prowadzi ono do Bożego błogosławieństwa. Zostało podkreślone, że chociaż zachowanie Bożego słowa może wydawać się wyzwaniem, to jest to droga do uzyskania błogosławionych owoców w naszym codziennym życiu.

Drugi Dzień: Słowo Boże w Służbie Strażaków

Ksiądz Mirosław, prowadzący drugiego dnia rekolekcji, zwrócił uwagę na specyficzną rolę, jaką Słowo Boże powinno odgrywać w życiu strażaków. Podzielił się osobistym doświadczeniem zawarcia w obrazku prymicyjnym słowa z księgi Syracha, które stało się jego duchowym przewodnikiem. Wskazał na Psalm 16 jako na słowa szczególnie bliskie sercu każdego strażaka, przypominając o zaufaniu do Boga w chwilach niepewności i zagrożenia.

Trzeci dzień: Wierność i Modlitwa

Ostatniego dnia rekolekcji, ks. proboszcz Stanisław Pałka, kapelan ochotniczych straży pożarnych w Gminie Biecz, zachęcał do wytrwałości w modlitwie. Podkreślał znaczenie wierności Bogu, Ojczyźnie i godności strażaka. W swoich słowach kierował się szczególnie do starszych strażaków, przypominając o roli, jaką pełnią jako wzory do naśladowania dla ich następców.

Podziękowania i Wsparcie

Na zakończenie rekolekcji, burmistrz Gminy Biecz, Mirosław Wędrychowicz, oraz Przemysław Wszołek, prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Gorlicach, wyrazili swoją wdzięczność za organizację wydarzenia i za duchową opiekę ks. proboszcza Stanisława Pałki. Ich słowa były wyrazem uznania dla kapłana, który swoją służbą i wsparciem duchowym stanowi opokę dla strażaków w gminie jak i w powiecie.

Rekolekcje te były czasem duchowej odnowy, refleksji i umocnienia dla strażaków, którzy każdego dnia narażają swoje życie, służąc innym. Było to również przypomnienie, że w trudnych chwilach mogą oni zawsze znaleźć oparcie w wierze i modlitwie. Nasza wspólnota parafialna jest dumna z możliwości gościenia tak wyjątkowego wydarzenia i z niecierpliwością oczekuje na kolejne okazje do duchowego wsparcia i budowania więzi między strażakami a kościołem.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Logo