Ogłoszenia parafialne – II niedziela Wielkiego Postu

Jezusie cierpiący – ulituj się nad ukraińskim cierpiącym narodem

Serdecznie dziękujemy za wszelką pomoc dla Ukrainy w tym wojennym czasie.
Zachęcamy do serdecznej modlitwy adoracyjnej o pokój aby nigdy nie doszło do wojny w naszym kraju.

Poniedziałek w kościele parafialnym od godz. 17.00 do godz. 21.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i modły o pokój.
Zachęcamy i prosimy dzieci i młodzież – przyjdźcie – ufajcie w moc modlitwy!

Klasa 7 i 8 przygotowująca się do Sakramentu Bierzmowania (sakramentu dojrzałej wiary) – okażcie solidarność z biednymi dziećmi wojny.
Dużo mówi się na ten temat, pokazują ataki na szkoły, dlatego bądźmy sercem i modlitwą z uczniami. Potrzeba nam ogromnej odwagi i wiedzy aby żyć wiarą i w razie potrzeby wiary świętej bronić.

Drodzy rodzice, okażcie większą troskę o nasze dzieci, o religijne wychowanie i wykształcenie.
Kochane dzieci i młodzieży, nie idźcie za złymi wzorcami tego świata, bo doświadczamy do czego zło prowadzi.

Już nadszedł czas bezpośredniego i praktycznego przygotowania dzieci do I Komunii Świętej.
I takie spotkanie dzieci wraz z rodzicami będzie w tą sobotę o godz 9.00 ( Racławice i Rożnowice).
Dołóżmy wszelkich starań aby jak najlepiej przygotować nasze dzieci na spotkanie z Panem Jezusem

Kochani, bądźmy parafią, która kocha Boga i Panią Fatimską, nie ulegajmy prądom bezbożnictwa,
bo widzimy, do czego prowadzi… „bez Boga ani do proga”.

W czwartek o godz. 19.15, będzie Droga Krzyżowa z udziałem kapłanów z naszego dekanatu, jako błagalna modlitwa o pokój i powołania.

Sobota, św. Józefa, solenizantom niechaj patronuje św. Józef i centralna msza święta o godz. 10.00 z udziałem dzieci.
Serdecznie zapraszamy!
Módlmy się i błagajmy św. Józefa o opiekę nad nami.

Bardzo prosimy w przyszłą niedzielę o ofiarę na kwiaty do grobu pańskiego.

Nieustannie prosimy o porządki na cmentarzach.

Zachęcamy do kupna pięknych kartek świątecznych, dostępnych przy wejściu do świątynie – cena 2 zł.

Dla przypomnienia

Drogi Krzyżowe:

• Sitnica – w piątki o godz. 16.00
  • Rożnowice – w piątki o godz. 17.00 oraz w niedziele o godz. 10.30

Gorzkie Żale:

• Sitnica – w niedziele o godz. 9.00
  • Rożnowice – w niedziele o godz. 15.00

Za ostatnią obecność serdecznie dziękujemy!

Rekolekcje

W naszej parafii odbędą się trzy dniowe rekolekcje, zaraz przed Niedzielą Palmową.
W tym samym czasie będą również rekolekcje dla naszych strażaków gminy Biecz oraz modły za nasze straże.

Ogłoszenia Sołtysów

Pan Sołtys Rożnowic ogłasza, że podatek zapłacić można  14 – 15 marca od 9.00 do 13.00 w Domu Strażaka a w pozostałe dni w domu Pana Sołtysa.

Na Bugaju, również 14 – 15 marca ale w godzinach od 15.00 do 18.00 w Domu ludowym na w Bugaju a w pozostałe dni w domu Pana Sołtysa.

Racławice, również 14 – 15 marca w godzinach od 9.00 do 13.00 w remizie OSP w Racławicach