Ogłoszenia parafialne – III Niedziela Wielkiego Postu

Najświętsze serce Jezusa – zmiłuj się nad nami

Środa – nowenna a na niej poświęcenie i nałożenie przez rodziców krzyży dla naszej młodzieży, która ma przyjąć sakrament dojrzałości chrześcijańskiej.
Czcigodni rodzice, niechaj to nabożeństwo i gest nałożenia krzyży będzie wyrazem troski o chrześcijańskie wychowanie swoich dzieci.
Prosimy o Waszą obecność.

W piątek 25 marca – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego (nie obowiązuje post)
Msze Święte w tym dniu o godz.

• 7.00 (Rożnowice)
  • 8.30 (Rożnowice) w intencji naszej szkoły, z racji dnia patrona Tadeusza Kościuszki. Serdecznie zapraszamy parafian. Będzie to zarazem błaganie – „Ojczyznę wolną pobłogosław Panie”
  • 16.00 (Sitnica)
  • 17.00 (Rożnowice) wraz z adoracją Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00

W sobotę 26 marca o godz. 9.00 odbędzie się spotkanie z dziećmi z klasy III

Przyszła niedziela – droga krzyżowa za kapłanów oraz powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii.

Podziękowania

Serdeczne Bóg zapłać za wszelką pomoc dla parafii, palenie w piecu na plebanii, za beczki na popiół od Pana z Bugaja, Mateuszowi za przywiezienie i pomoc, Panu z Rożnowic za ofiarę dla parafii i wszelkie gesty życzliwości i dobroci jakie od Was otrzymujemy – stokrotne Bóg zapłać!

Sprawy ślubne i pogrzebowe

Sprawy ślubne załatwiamy w kancelarii w środy po nowennie.
Sprawy pogrzebowe po otrzymaniu kopii aktu zgonu z urzędu stanu cywilnego uzgadniamy z kapłanami otwarcie kościoła (w krótce kaplicy)
oraz załatwiamy sprawy Pana organisty i Pana kościelnego czy tzw. dzwonnika. To wszystko leży w gestii rodziny. Prosimy, aby firma pogrzebowa zawiadomiła kapłanów co najmniej godzinę wcześniej o przywiezieniu zmarłego do zabytkowego kościoła, czy już w krótce kaplicy.
Za zrozumienie tych informacji bardzo dziękujemy, bo to nam ułatwia życie.

W tygodniu odbył się pogrzeb śp. Julii Macior z Bugaja – Dobry Jezu a nasz Panie – daj Jej wieczne spoczywanie.

Koło Pań Wiejskich z Sitnicy zaprasza na kiermasz palm i dekoracji świątecznych od 27 marca. Dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na kościół w Sitnicy.

W kinie w Bieczu od 29 marca, będzie film pt. „Cud Guadalupe” – bardzo zachęcamy do obejrzenia tego filmu.

Zakład kominiarski zawiadamia mieszkańców Bugaja, że od 21 do 25 marca będzie kontrola i czyszczenie kominów. Prosimy o obecność w mieszkaniach. Cena 28 zł.

List abp. Stanisława Gądeckiego

W związku z trwającą agresją zbrojną na Ukrainie, na 25 marca br. w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego Ojciec Święty Franciszek dokona aktu poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. Jednocześnie Papież prosi, aby pasterze i wierni na całym świecie, trwali w tym samym czasie zjednoczeni na modlitwie pod przewodnictwem biskupa Rzymu. Kościół w Polsce pragnie odpowiedzieć na to papieskie wezwanie, dlatego zwracam się do wszystkich księży, biskupów, kapłanów, osób życia konsekrowanego i wszystkich wiernych, aby tego dnia we wszystkich katedrach i kościołach w Polsce
o godz. 17, w jedności z następcą św. Piotra wznieść modlitwę do Boga odmawiając akt poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi.
Proszę również, by tego dnia odprawić Eucharystię w intencji pokoju na Ukrainie oraz w intencji nawrócenia Rosji.
Powierzając dobremu Bogu sprawę pokoju w świecie z serca wszystkim błogosławię.

Stanisław Gądecki, abp poznański.