Ogłoszenia parafialne – 29.10.2023

Wszyscy Święci patronowie – módlcie się za nami!

Listopad – miesiąc odpustów

W Uroczystość Wszystkich Świętych po południu oraz w Dzień Zaduszny wierni mogą zyskać odpust zupełny, jeden raz w danym dniu, który ofiarują za zmarłych. Warunkami koniecznymi do uzyskania odpustu są:

• wyzbycie się przywiązania do grzechu nawet lekkiego
  • przystąpienie do spowiedzi oraz komunii świętej
  • pobożne nawiedzenie kościoła
  • odmówienie modlitw Ojcze Nasz oraz Wierzę w Boga Ojca
  • odmówienie jakiejkolwiek modlitwy w intencjach Ojca Świętego

W listopadzie, każdego dnia można uzyskać odpusty za zmarłych poprzez pobożne nawiedzenie cmentarza. W dniach 1 – 8 listopada odpust zupełny a w pozostałe dni odpusty cząstkowe. Odwiedzając cmentarz należy pomodlić się za zmarłych. Warunkiem uzyskania odpustu zupełnego jak wyżej, z tym, że spowiedź święta wystarczy na uzyskanie odpustów w wielu dniach.

Kwesta na zabytkowy kościół

Na licytację został przekazany zegar wiszący o średnicy 50cm z motywem zabytkowego kościoła oraz napisem. Jest on do obejrzenia w kwiaciarni u Pani Asi. Całkowity dochód ze sprzedaży tego egzemplarza zostanie przekazany na renowację zabytkowego kościoła. Zapraszamy do licytacji!

Licytacja odbywa się w komentarzach pod postem na Facebooku.

Uroczystość Wszystkich Świętych

Msze Święte w naszej parafii

• Rożnowice – godz. 7.00, 9.30, 14.00 (na cmentarzu – od 13.30 wypominki)
  • Sitnica – godz. 8.15, 10.45 (z procesją na cmentarz)

Dzień Zaduszny

Pamiętajmy o zmarłych!

Msze święte w tym dniu:

• Rożnowice – godz. 7.00, 11.00 (uroczysta suma), 17.00
  • Sitnica – godz. 9.00, 16.00

Pierwszy czwartek, piątek, sobota miesiąca

Spowiedź w naszej parafii w pierwszy piątek:

• Sitnica – przed południem od godz. 8.30 przed mszą świętą
  • Rożnowice – od godz. 16.00 przed mszą świętą

Różańcowa pielgrzymko-wycieczka Mordarka – Limanowa

18 listopada – wyjazd o godz. 7.00, potem na miejscu msza święta o godz. 11.00 a następnie spotkanie dzieci. Potem przejazd do Limanowej do bazyliki Matki Bożej Bolesnej. Bardzo serdecznie zachęcamy i zapraszamy!

Młodzież przygotowująca się do Bierzmowania

Piątek na mszy świętej o godz. 17.00 odbędzie się poświęcenie i rozdanie modlitewników – obecność obowiązkowa.

Odprawiane msze święte poza parafią

Ks. Józef Malinowski w pięknym Rożnowie odprawia msze święte za śp. Stanisława Bugno z Bugaja od 2 listopada do 16 listopada. Ksiądz Józef składa serdeczne Bóg zapłać!

Pogrzeby

W tygodniu zmarła śp. Pani Maria Wiśniowska z Rówien, pogrzeb odbędzie się we wtorek (31.10.2023) o godz. 12.00. Dobry Jezu a nasz Panie, daj Jej wieczne spoczywanie…