Parafia Rożnowice

Szukaj
Close this search box.

Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne – Uroczystość Najświętszej Trójcy

Największa tajemnica naszej wiary…

Defibrylator AED na budynku OSP Rożnowice

Samorząd Województwa Małopolskiego ogłosił głosowanie w 7. edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. W ramach zadań zgłoszone jest również to, które pozwoli na montaż ogólnodostępnego defibrylatora AED na budynku remizy OSP w Rożnowicach.

Dzięki 3711 głosom mieszkańców zadanie zgłoszone w roku ubiegłym polegające na zakupie 9 ogólnodostępnych defibrylatorów będzie realizowane już niebawem.

Również w tym roku jest szansa, aby kolejne defibrylatory pojawiły się na remizach powiatu gorlickiego a w tym na remizie w Rożnowicach.

Wszystko co należy zrobić, to zagłosować w 7 edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego.

Jak zagłosować?

Drogą elektroniczną pod adresem: https://malopolska.budzet-obywatelski.eu/glosowanie

Instrukcja jak zagłosować dostępna jest pod adresem: http://roznowice.pl/ogolnodostepny-defibrylator-aed-na-remizie-w-roznowicach-glosowanie-w-budzecie-obywatelskim/#more-3274

Można wypełnić również specjalną kartę do głosowania, które są dostępne u pana sołtysa Krzysztofa oraz u Strażaków w Sitnicy. W przyszłą niedzielę po mszach świętych będzie można oddać swój głos. Potrzebny będzie PESEL i osobisty podpis.

Oby to urządzenie nikomu się nie przydało, ale niech będzie obecne przy naszej remizie, by w razie czego mogło komuś życie uratować.

Boże Ciało – czwartek

Msze święte o 7.00 w kościele parafialnym, o 8.00 w Sitnicy z procesją, o 10.00 w kościele parafialnym z procesją, o 15.00 msza ślubna, lecz zapraszamy na nią nie tylko gości ślubnych.

Wystrój ołtarzy

I oraz II prosimy by ustroiły dzieci komunijne a III oraz IV bierzmowani. Wielka prośba do rodziców o pomoc.

Mamusie, zachęcamy, weźcie córeczki, by sypały kwiatuszkami, Tatusie, weźcie ze sobą synów, by dzwonili dzwoneczkami. Dzieci komunijne przyjdźcie w pięknych strojach komunijnych a dzieci rocznicowe na galowo – to tradycyjnie Wasza rocznica I komunii.

Próba dzieci rocznicowych

  • Sitnica – poniedziałek godz. 12.00
  • Rożnowice – poniedziałek godz. 17.00

Baldachim

  • Sitnica – wiadomo
  • Rożnowice – prosimy panów Darka, Jana, Kazimierza oraz Rafała

Prosimy o przybycie sztandarów OSP całej parafii jak i figurę Matki Bożej Fatimskiej oraz Serca Jezusowego.

Niech ta procesja będzie oznaką naszej wiary w Jezusa Eucharystycznego!

Spowiedź dla dzieci przed rocznicą

Dzieci rocznicowe przed Bożym Ciałem, czyli swoją rocznicą wyspowiadać się będą mogły we środę w Sitnicy od godz. 16.30 a w Rożnowicach od godz. 17.30.

Pogrzeby

W tym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Stanisława Firszta z Racławic – Dobry Jezu a nasz Panie, daj Mu wieczne spoczywanie…

Podziękowania

Serdeczne Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła parafianom z Pól od Ołpin a Pani Marysi za trud zbierania. Dziękujemy również za wszelkie dary na stół kapłański – Bóg zapłać!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Logo