Parafia Rożnowice

Szukaj
Close this search box.

Parafialny Zespół Caritas – P.Z.C

„Nie martw się tak bardzo problemami, jakimi żyje świat,

ale po prostu odpowiadaj na potrzeby konkretnych ludzi.”

Parafialny Zespół Caritas  – P.Z.C.  w Rożnowicach powołany został w 1996r. Zespół ten jest wspólnotą we wspólnocie parafialnej i posługuje się znakiem i nazwą „Caritas”. „Caritas”  to Miłość, a miłość jest Najważniejsza.

Realizuje on misję w której zawiera się szczególnie działalność charytatywna. Parafialny Zespół Caritas jest ściśle związany z osobą Ks. Proboszcza, który kieruje zespołem. My otaczamy troską biednych, samotnych, cierpiących oraz tych którzy przeżywają szczególne trudności, np. żywiołowe nieszczęścia. Realizujemy przykazanie miłości Boga i bliźniego.

Przewodnicząca „CARITAS” Parafia Rożnowice

Cecylia Juruś

Facebook
Twitter
LinkedIn
Logo