Ogłoszenia parafialne – VI Niedziela Zwykła

Matko Boża z Lourdes – módl się za nami…

Wielki Post

W Imię Boże, w Środę Popielcową rozpoczynamy Wielki Post. Msze święte w naszej parafii:

• Sitnica: godz. 9.00 oraz 16.00
  • Rożnowice: godz. 7.00, 11.00 (suma) oraz 17.00

Zachęcamy – zapraszamy!

Apel przewodniczącego konferencji Episkopatu Polski abpa Stanisława Gądeckiego

W Środę Popielcową, po każdej mszy świętej należy przeprowadzić zbiórkę pieniężną do puszek na rzecz pomocy dla ofiar wojny na Ukrainie. Mimo naszego zmęczenia tym tematem, solidarność z mieszkańcami Ukrainy jest bardzo potrzebna. Chcemy wspierać ludzi, szczególnie seniorów, osoby z niepełnosprawnością oraz rodziny, które z powodu wojny straciły swój dom. Proszę o przekazanie parafianom niniejszej informacji w najbliższą niedzielę. Zebrane środki należy przekazać na konto Caritas Diecezji Rzeszowskiej.

U nas, zamiast do puszek, przejdziemy po składce – kto będzie miał życzenie, coś da.

Piątek – Droga Krzyżowa

W Sitnicy, droga krzyżowa o godz. 10.00 a w kościele parafialnym o godz. 17.00

Wielkopostna zmiana godzin mszy świętych

Jak co roku w okresie wielkiego postu, zmianie ulegają godziny mszy świętych w niedzielę. Od przyszłej niedzieli msze święte w niedzielę będą odprawiane jak następuje:

• Rożnowice: godz. 7.00, 11.00 (o 10.30 Droga Krzyżowa) oraz 15.00 (Gorzkie Żale)
  • Sitnica: godz. 9.00 oraz godz. 13.00

Kochani, jako naród potrzebujemy ogromnej modlitwy o jedność i wzajemne zrozumienie oraz poszanowanie. Skorzystajmy z Nowenn, Dróg Krzyżowych, Gorzkich Żali i mszy świętych w tygodniu..

Przyszło nam żyć w dziwnych, trudnych czasach ale nie dajmy sobie wyrwać Pana Boga z serc i umysłów.

Podziękowania

Składamy serdeczne Bóg zapłać Państwu Malik z Biecza za ofiarę na renowację zabytkowego kościoła.

Serdeczne Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła od kochanych parafian z Nagórze I. Drogim Paniom Ewie i Ani za trud zbierania. Dziękujemy za przejaw troski o naszą świątynię.

W imieniu Pana Kościelnego, dziękujemy za złożone ofiary jako premia od drogich parafian.

Karnawałowy bal dla dzieci

Dzisiaj od godz. 15.00 do godz. 18.00 w budynku OSP Rożnowice będzie miał miejsce karnawałowy bal dla dzieci pod przewodnictwem pana Konrada Mierzwy.

Ferie

Kochanym dzieciom, gronu pedagogicznemu oraz gościom, życzymy zdrowych i spokojnych ferii.

Drogi Krzyżowe ze św. Ritą w Moszczenicy

Wspólnota kapłańska i grupa apostolska młodzieży z Moszczenicy, zwraca się z prośbą o umieszczenie następującej treści do ogłoszeń parafialnych:

Serdecznie zapraszamy do Moszczenicy na Drogi Krzyżowe ze św. Ritą i Matką Bożą Szkaplerzną we wszystkie piątki Wielkiego Postu na godz. 19.00. W programie między innymi odczytanie intencji, poświęcenie róż, błogosławieństwo relikwiami św. Rity. Intencje można składać za pośrednictwem Facebooka oraz strony internetowej parafii Moszczenica.